Sabo Terlik‘lere adını veren “Sabo” ne demek ?

Öncelikle ürünlerimizin adının neden sabo terlik olduğunu ve bu ismi almasının aslında günümüzden çok uzun zaman önce yani yaklaşık olarak 18. Yüzyılın ortalarına dayandığını biliyor muydunuz ?

Fransızca’dan dilimize girmiş olan “Sabotaj” kelimesinin anlamı “bir işin veya eylemin sekteye uğraması / uğraltılması” ‘dır. Sanayi devrimi sırasında işçi sınıfı haklarını alamadığında protesto etmek için makineleri durdurur ve bunun için de makinelerin dişlileri arasına giydikleri tahta terlikleri sıkıştırıp üretimi durdurdukları ve aynı eylemi demiryolu işçilerininde makasların arasına yerleştirerek tren seferlerini engelledikleri biliniyor. Dayanıklılığı ile nam salan terliklerin adı saboydu. Fransızca’da “Sabot” tahta terlik demektir ve sabotaj kelimesini türetmiştir. İşleri sabote eden bu eylem ismini terliklerden alıyor.

Sabo Terlik

Günümüzde plastikten imal edilen sabo terlik, hastane terliği veya hemşire terliği olarak da bilinir.

Doktor, hemşire, sağlık personelinin çokça tercih ettiği bu terliklerin rengi temizlik algısı yarattığından dolayı genelde beyaz olur. Yüzeyindeki minik delikler sayesinde hava akışı sağlanır ve ayak terletmez. Terlik Sabo olarak firmamızda birçok farklı renk, desen ve tasarım alternatifimiz mevcut. Toplumumuzda kullanım alanının yalnızca hastaneler ve sağlık personelleri olduğu yönünde bir algı olsa da bu tamamen yanlıştır. Herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Giyimi oldukça rahat olan sabo terlikler, gün boyu ayakta kalınsa bile rahatsız etmeyecek şekilde dizayn edilmiştir. Ayak anatomisine tam uyum sağlayan terlikler hafif olduğu için sizi yormaz.

Sabo Terlik Modelleri

Bahsettiğimiz gibi sabo terlik modelleri günlük hayatta rahatça kullanılabilir. Tabanın özel şekli sayesinde ıslak zeminde kaymaz ve taban yapısı tam ortopedik olan terliklerimiz, ayak sağlığını korur ve hafif olduğu için yürüyüşünüzü rahatlatır. Erkek ve kadın modelleri bulunan sabo terliklerimiz taban ve topuk alternatifleri vardır. Dolgu topuk sabo terlikler, klasik sabo terlikler, masaj özellikli sabolar, epin topuklu terlikler gibi çeşitleri bulunmaktadır.

Siyah, beyaz ve lacivert renkli saboları biz klasik olarak adlandırıyoruz. Bunların yanı sıra çiçek, kelebek, mickey mouse, hello kitty gibi kimse de olmayan modellerimiz de mevcut. Ürünü alırken görseline dikkat etmenizi öneririz. Siparişinizde size görselini gördüğünüz terliğin birebir aynısı gönderilecektir. Terliklerimiz de standart ayak ölçülerine uyan kalıplar kullanıyoruz yani ayağınızda çok ekstrem durumlar olmadığı takdirde her zaman giydiğiniz numarayı sipariş etmenizi öneririz.

Erkekler ve kadınlar için farklı çeşitlerde birçok ürünün olduğu katoloğumuzda sabo terlik modelleri, model ve özelliğine göre farklı fiyatlarla satışa sunulmakta.

Sabo Terlik Fiyatları

Sabo Terlik Fiyatları ürünün üzerindeki aksesuarlara, tasarıma, topuk ve taban özelliğine göre değişebilir. Ortopedik sabo terlikler özelliği gereği bazı işlemlerden geçmeli ve üretiminde ortopedik yapıya sahip ürünler kullanılması gerektiğinden normal terliklere göre farklı fiyatlandırılabilir. Terlik Sabo olarak en iyi sabo terlikleri uygun fiyatlardan satışa sunuyoruz.

 

En İyi Sabo Terlikler

239,00 
239,00 
399,00 
239,00 
239,00 
399,00 
239,00 
239,00 

Air Max Sabo Terlik

Beyaz Air Max Sabo Terlik

239,00 
239,00 
239,00